Niebo gwiaździste nade mną, dziesiątki opowieści z podróży we mnie…

I te literackie impresje trafiły do zbioru felietonów przygotowanych z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a ich autorem jest dr Jarosław Wanecki, znany płocki lekarz, literat, miłośnik teatru i podróży. „Niebo gwiaździste” to wydawnictwo Książnicy Płockiej, o którym Dyrektor Joanna Banasiak napisała, że ma „terapeutyczny charakter” i polecamy „jako suplement kulturalnej diety, obowiązkowo i bez recepty”.

Najpiękniejsze miejsce w Europie? Zdaniem dr. Waneckiego jest ich wiele, niektóre odwiedza się po wiele razy, ale to najważniejsze, najpiękniejsze, do którego wraca się do siebie, to Płock.

„Niebo gwiaździste” nie jest przewodnikiem tylko zbiorem impresji autora, który w Europie szuka czegoś więcej, niż tylko widoków, smaków, dźwięków. I takie są te krótkie opowieści o 28. stolicach europejskich i naszych, polskich, płockich śladach w nich. Odrobina historii, odrobina współczesności, trochę metafory i interesujące zdjęcia składają się na niebanalną podróż literacką po krajach Unii.

„Europa jest obecnie niczym kalejdoskop z kolorowymi szkiełkami, którego poruszenie zmienia mozaiki i pobudza emocje”.

Książka Jarosława Waneckiego dostępna jest we wszystkich filiach bibliotecznych Książnicy Płockiej, Wypożyczalni Głównej, Czytelni i Bibliotece dla dzieci.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty