Muniek Staszczyk – Syn miasta (CD)

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w solowej odsłonie.

Przy realizacji albumu „Syn miasta” podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski – gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek). W tym składzie 27 maja zespół wszedł do studia by zarejestrować nagrania na album. Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór “Pola”, który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło, Artura Rojka.

Na płycie pojawiło się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.

[źródło opisu: www.empik.com]

„… Syn miasta powstawał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Realizacja tego albumu była ciekawym doświadczeniem. Po raz pierwszy współpracowałem z tyloma rożnymi kompozytorami, producentami, nowym zespołem, nowym wydawca i managementem. Jest na tym albumie dużo uczucia i serca nie tylko mojego ale i tych wszystkich osób. „Syn miasta” dziś wyrusza w świat! Mam nadzieje, ze trafi też do Was, moich przyjaciół, z podziękowaniem za to, że jesteście ze mną i w zdrowiu i w chorobie. Dziękuję Wam bardzo! Dobrego odbioru!” – mówił artysta w dniu wydania swojego krążka.

[źródło: www.cgm.pl]


Piotr Cugowski – 40

Solowa płyta Piotra Cugowskiego. Nie ma lepszej okazji niż okrągłe, 40-te urodziny Artysty (urodzony 5 października 1979) . Jest to album, który powinienem nagrać już dawno temu, ale trzeba było czekać na odpowiedni czas i to jest teraz. „Ta decyzja była przemyślana, jak chcę wyjść z pierwszą płytą, mam nadzieję, że nie ostatnią”. 

Nowy projekt Piotra Cugowskiego to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością i szacunkiem jak i gniewem i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel – „Zostań ze mną ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. Zawsze jednak wartej pielęgnowania („Ty i ja płyniemy do brzegu, na skos, ciągle pod prąd. Ty i ja, dwie prawdy, lecz jedno wiem – zostań ze mną”).

[Źródło opisu: www.empik.com]


 

Anita Lipnicka – ODNOWA 

Z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej, Anita Lipnicka zdecydowała się na eksperyment, którego owocem jest album „OdNowa”. Gospodarzami tego projektu uczyniła ośmiu producentów, reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne – siebie tym razem usadzając w roli gościa.

„Dałam robić ze sobą i własną twórczością co kto chciał – byłam ciekawa, jak słyszą czują mnie inni. Bawiłam się przednio tańcząc do własnych piosenek, których nie poznawałam! Z poczynań tych wyłonił się prawdziwy kosmos wrażeń oraz jedyny w swoim rodzaju mój muzyczny portret wielokrotnie złożony.” – Anita Lipnicka

Zaproszeni producenci: Bartosz Szczęsny, Piotr Świętoniowski, Kuba Karaś, Urbanski, Michał Fox Król, Marcin Macuk, Paul Rollins i Daniel Bloom.

[Źródło opisu: www.empik.com]

 


Marcin Sójka – KILKA PRAWD
 

Debiutancki album Marcina Sójki, zwycięzcy 9 edycji The Voice of Poland i zdobywcy „Karolinki”, czyli głównej nagrody publiczności na 56 KFPP w Opolu 2019 nosi tytuł „Kilka prawd” i można go śmiało uznać za życiowe credo Artysty. Wokalista dał się poznać szerszej publiczności jako równy gość o stabilnej osobowości, obdarzony niezwykłym darem – głosem, który zjednał mu miliony wielbicieli. Kto śledzi poczynania Marcina i dobrze zna jego pierwsze single – „Zaskakuj mnie”, „Dalej” i „Lepiej”, ten wie, że Sójka choć sam jest samoukiem hołduje starej dobrej szkole muzycznej stawiając przede wszystkim na melodię i harmonię.

Przywiązuje też wagę do każdego słowa. Dlatego jego debiutanckiej płyty słucha się z zapartym tchem, jak opowieści dobrego kumpla o życiu. Muzyk z jednej strony rozlicza się sam ze sobą, z drugiej ten album można potraktować jak rozmowę z kimś, komu o życiu można powiedzieć każdą prawdę! O miłości, samotności, strachu, pokonywaniu słabości… i zawsze pointa tego dialogu będzie pozytywna! W dodatku wszystko to wybrzmiewa w doskonałej oprawie muzycznej od dobrze znanych ww. singli, przez niezwykle emocjonalnie zinterpretowaną przez Marcina balladę „Płyń”, czy silne głosem wokalisty „Z każdym nowym dniem” po rytmiczny „Deszcz” o wzburzonych stanach świadomości, po których każdy z nas dryfuje niemalże codziennie, czy zaśpiewane z humorem „Posłuchaj”. Album zamyka podsumowujący utwór „Na koniec”, który na pewno świetnie sprawdzi się na koncertach artysty, ale nie dajcie się zwieść… ten krążek, to dopiero początek zapowiadający prawdziwą i przyjacielską relację z Marcinem na długie lata, na co dzień i na wszystkie ważne momenty w Waszym życiu!

[Źródło opisu: www.empik.com]


Natalia Przybysz – JAK MALOWAĆ OGIEŃ

„Jak malować ogień” to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty.

„Jak malować ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz o płycie:

„Jak malować ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WMfono postanowili stworzyć CD w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.

W przypadku albumu ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.

Do wytworzenia opakowania CD zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

[Źródło opisu: www.empik.com]


GRUPA MOCARTA I PRZYJACIELE

W tym roku kwartet smyczkowy Grupa MoCarta obchodzi 25 lecie swojej działalności. Przez ten czas muzycy zagrali około 4000 koncertów w 40 krajach na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii. Fundamentami na których powstał sukces zespołu są wzajemny szacunek, wspólne poczucie humoru i przyjaźń.

I to nie tylko przyjaźń pomiędzy Bolkiem, Pawłem, Michałem i Filipem.

Od początku działalności muzycy bardzo chętnie nawiązywali współpracę z wieloma wykonawcami. Wspólne koncerty, godziny rozmów na próbach, w samochodzie, czy garderobie scementowały te relacje i przeobraziły je w przyjaźnie.

Koncert zarejestrowany w Lublinie jest dla Grupy MoCarta prezentem na dwudzieste piąte urodziny. Tego dnia wspólnie z nimi na scenie byli Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski, Jaromir Nohavica, Adam Sztaba, Kornelia Cieślewicz, Roman Hudaszek i Wojciech Stec.

Dzięki najnowocześniejszej technologii w koncercie udział wzięły również Dzieci MoCartów, kompozytor Włodzimierz Korcz i nieodżałowanej pamięci Zbigniew Wodecki.

Na płycie „Grupa MoCarta i Przyjaciele” udało się zarejestrować nie tylko utwory kwartetu, piosenki i monologi w wykonaniu Gości. Udało się również uchwycić coś bardzo ulotnego. Sympatię, która odpowiednio pielęgnowana rozwinęła się w przyjaźń na całe życie.

[Źródło opisu: www.empik.com


RMF NA IMPREZĘ 2019

„RMF na imprezę 2019” – to podwójna kompilacja poświęcona największym popowym hitom, które rozgrywane są przez Radio RMF FM i RMF On. Album znakomicie sprawdzi się na każdej imprezie tanecznej. Wszystkie najnowsze i największe przeboje, które nie pozwolą Wam się nudzić.

[Źródło opisu: www.empik.com


 

MALEŃCZUK GRA MŁYNARSKIEGO 

“Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego” – mówił Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego.

“Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów z różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy “świat ten źle pomyślany”, w którym “poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.


Marek Dyjak – SZNYTY

Na próżno szukać drugiego tak mocnego wokalu, tak mocnego charakteru i tak mocnych utworów. Marek Dyjak to artysta kompletny, nie dający się zaszufladkować w żadnej ze znanych kategorii.

“Nagrywając tę płytę byłem chłopcem 20 letnim, nie wiedziałem jeszcze zbyt dużo o muzyce. Szukaliśmy wtedy z Adamem tropu, który miał prowadzić mnie do muzyki Joe Cockera. Ta próba się nie udała, powstała płyta zupełnie inna niż się spodziewaliśmy. Jaka? Teraz macie kolejną szansę to usłyszeć” – tak o swojej płycie “Sznyty” mówi Marek Dyjak.


Nowości muzyczne >>

Wykaz płyt muzycznych >>

 

Płyty muzyczne dostępne w dziale zbiorów audiowizualnych
Płock, ul. T.Kościuszki 3c

O Autorze

Podobne Posty